Wykładowcy

Michał-Wolak

Michał Wolak, Prezes Zarządu Lean Action Sp. z O.O.

Kierownik merytoryczny studiów

Manager, trener, coach, konsultant. Ukończył studia magisterskie z Zarządzania Zasobami Ludzkimi na Akademii Ekonomicznej w Krakowie, Szkołę Trenerską w Ośrodku Pomocy i Edukacji Psychologicznej INTRA w Warszawie oraz studia podyplomowe z Coachingu na Wyższej Szkole Europejskiej im. J. Tischnera w Krakowie.  Prowadził szkolenia oraz programy szkoleniowe dla m.in. TVP S.A., KGHM, Huta Łabędy, Redwoods, Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, DGA S.A., Akademii Medycznej w Warszawie oraz liczne szkolenia otwarte z umiejętności miękkich: komunikacji i asertywności. Specjalizuje się w prowadzeniu szkoleń dotyczących podnoszenia jakości i efektywności pracy, a szczególności wdrażania Lean Management. Wielokrotny mówca na Konferencjach „Lean Management w Praktyce”,  „Service Process Improvement” oraz „Coaching a Przywództwo”. Prowadził i uczestniczył w projektach wdrożeniowych Lean Management m.in. w: Lufthansa, KGHM, Stolbud Włoszczowa, Capgemini, Dr. Oetker, Kopex, Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości, Rothlehner, Winkelmann, Roboty Przemysłowe i wiele mniej znanych.

Skontaktuj się z kierownikiem merytorycznym studiów: mwolak@wsei.edu.pl

Andrzej-Kinastowski

Andrzej Kinastowski, GCI Program Manager w Lufthansa Global Business Services

Global Continuous Improvement Program Manager  w Lufthansa Global Business Services. Wcześniej m.in. Process Excellence Lean Six Sigma Black Belt w UBS Poland, Lean Master w Capgemini. Metodykami ciągłego usprawniania zajmuje się od 2006 roku. Praktyk wdrażania Lean w procesach usługowych za pomocą projektów w formacie Lean Workout. Fan koncepcji Kaizen. Uważa, że najlepsze procesy i projekty opierają się na zaangażowaniu i odpowiedzialności pracowników. Certyfikowany Lean Six Sigma Black Belt, doświadczony trener Lean i Six Sigma. W wolnych chwilach nurkuje i fotografuje – czasem nawet jednocześnie.

Katarzyna-Lenar

Katarzyna Lenar, Continuous Improvement Manager

Absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Pedagogicznego oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Lean Leader, certyfikowany Six Sigma Black Belt oraz Pełnomocnik ds. Systemu Zarządzania Jakością. Na swoim koncie posiada 7 – letnią praktykę we wdrażaniu Ciągłego Doskonalenia zarówno w firmach produkcyjnych jak i usługowych. Prowadzi szkolenia, gry symulacyjne z wykorzystaniem narzędzi i metod Lean. Prowadziła zajęcia w Wyższej Szkole Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu.

Tomasz Król, ekspert i wdrożeniowiec Lean, konsultant i trener

Ekspert w dziedzinie wdrażania Lean Management, konsultant, trener i autor programów szkoleniowych w obszarze zarządzania produkcją. Posiada blisko dwudziestoletnie doświadczenie w stosowaniu filozofii Lean Management, prowadzi szkolenia z zakresu technik i narzędzi odchudzonego wytwarzania. Do 2005 związany z przemysłem motoryzacyjnym. Od 2002 roku wdraża autorskie rozwiązania w przedsiębiorstwach produkcyjnych i usługowych. Specjalizuje się w standaryzacji pracy, metodyce kaizen, tworzeniu wskaźników pomiaru procesów produkcyjnych, technice SMED, a także Teorii Ograniczeń. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Warszawskiej i Akademii Leona Koźmińskiego. Wykładowca studiów podyplomowych Lean Management na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i Wyższej Szkoły Europejskiej im. Ks. Józefa Tischnera w Krakowie. Biegle posługuje się językiem angielskim i rosyjskim, w których także prowadzi szkolenia. Dotychczas współpracował m.in. z: KGHM, NUTRICIA, Wagony Świdnica S.A., PESA Pojazdy Szynowe, POCH S.A., Victaulic Polska, Scania Poland, Kirchhoff Polska, Porta, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Stolbud Włoszczowa, Newag, Hutchinson, TRW, NGK Ceramics, Marbet, Huf, PeBeKa, Termet, Raben.

Dagmara-Pundyk

Dagmara Pundyk, ekspert w zakresie automatyzacji procesów biznesowych

Ukończyła Fizykę Informatyczną na Politechnice Śląskiej w Gliwicach oraz studia podyplomowe z Systemów Baz Danych i Inżynierii Oprogramowania na AGH w Krakowie. Specjalizuje się w automatyzacji procesów biznesowych. Pracuje w ścisłej współpracy z zespołami operacyjnymi oraz CI, dla których tworzy narzędzia usprawniające ich codzienną pracę. Jako trener stara się uświadomić wszystkim, że warto szukać lepszych rozwiązań.

 

 

 

 

Anna Grabowska-Grabiec, szef zespołu Process Excellence w Amway Business Centre Europe, Lean Six Sigma Black Belt

Lean Six Sigma Black Belt odpowiedzialny za zespół Process Excellence w Amway Business Centre Europe. Wcześniej Project Leader wspierający globalne Finanse oraz lokalne HR (UBS) jak również Change Agent wprowadzający Lean w obszarze IT w Centrali UBS w Zurychu. W tematykę ciągłego doskonalenie zaangażowała się w State Street współtworząc Continuous Improvement Team – pierwszy formalny zespół zajmujący sie usprawnianiem procesów w tej organizacji. Zwolenniczka minimalizmu i nieustająca przeciwniczka Mudy. W ostatnich latach odpowiedzialna za wspieranie i coachowanie projektów LSS jak również dostarczanie szkoleń w zakresie LSS (YB, GB, Kaizen) i Change Management. Uwielbia wyzwania również poza codzienną pracą – maraton w Barcelonie, pierwsze podejście do triathlonu (żabką też można przepłynąć 1500 m), a od niedawna fanka crossfitu.